Právě hraje

Právě dohrálo

Skupina Pilot

Kapela Pilot vydává singl „Za Sebou“ a oznamuje debutovou desku!
 
V Praze 8. července 2019 – Ačkoli kapela Pilot brázdí vody české klubové scény již několik let, se svým debutem na sebe nechala čekat poměrně dlouho. S vydáním singlu „Za Sebou“ však oznamuje právě i vydání alba, na kterém aktuálně pracuje s renomovanými jmény české hudební scény. Svůj rukopis do desky vtisknou producenti Ondřej Žatkuliak (Rooftop Studio), Lukáš Chromek, Tomáš Konůpka (Mydy Rabycad, Android Asteroid) a Nèro Scartch (Mydy Rabycad).
 
A právě Ondřej Žatkuliak má kromě dřívější spolupráce se jmény jako Lenny, Mirai, Marpo, Sebastian či Ben Cristovao na svědomí také produkci prvního singlu nové éry kapely Pilot, v níž kluci sází na propracovanější aranže a prvky elektra. O spolupráci s kapelou říká: „S Pilotama se mi pracuje moc dobře. Kromě toho, že vědí, co chtějí, a makají na tom, jsou hlavně skvělá parta kamarádů. Takže fakt všechno funguje, jak má.“ Kromě spolupráce se čtyřmi producenty deska nabídne průřez starší a zejména pak novou tvorbou kapely, která kloubí současný pop, rock a indie. Aktuálně již můžete většinu písní slyšet na koncertech.
 
“Za Sebou je o touze po změně a zvláštní euforii, která nastane, pokud se k ní dokážeme odhodlat. Myslím, že tu pohodu a chill jsme hlavně v refrénu zachytili docela dobře,” říká frontman kapely Dan Hrdlička. Videoklip k singlu vznikl v režii Vojtěcha Kunce během dvou natáčecích dnů na orlické přehradě.
 
V minulých letech měli Pilot tu čest sdílet pódium s českými skupinami Lucie nebo Chinaski a objevili se na festivalech jako Fingers Up, Sázavafest či Majáles. V roce 2018 vydali dva singly „Éterická“ a „SÁM.“, které rotovaly na hudební televizi Óčko. Kapela Pilot jsou Daniel Hrdlička (zpěv, kytara), Matěj Chalupa (kytara), Michal Kertész (baskytara, zpěv), Matěj Sirotek (bicí,zpěv) a Jan Vaniš (klávesy, syntezátory).